Çorlu Şifa Sauna | Çorlu Sauna | Çorlu | Çorlu Hamam | Çorlu Kese | Çorlu Masaj

Sauna Kullanımı

Sauna KullanımıSAUNANIN KULLANIMI

- Sauna için kendinize yeterli vakti ayırın. Acele etmeyin ve keyfini çıkartın. Düşünlerinizden ve stresinizden arınmak için bu önemli bir başlangıçtır. Sauna için ortalama 1- 1,5 saat vakit yeterlidir.

- Hayatın hızlı ritminden ayrılıp kendinizle baş başa kaldıktan sonra yapacağınız ilk şey iyi bir duş almak olmalıdır. Genel hijyen için bu önemlidir. Hele sıcak yaz günlerinde veya spordan sonra bunun önemi daha da artar. Terleme odasına girmeden önce kurulanmak tercihinize kalmıştır.

- 80-90 derece sıcaklığındaki terleme odasına girdiğinizde vücudunuzdaki 2-3 milyon ter bezi alarm verecek ve hızla çalışmaya başlayacaktır. Az önce duş ile açtığınız. Gözeneklerden zararlı ve istenmeyen maddeler vücudunuzdan dışarı çıkacaktır.

- Oturma grubuna yumuşak bir havlu serin. Bu konforunuzu artıracağı gibi terinizi de emecek, saunanızın temiz ve hijyenik kalmasına yardımcı olacaktır. Oturma grubunun sıcağına da direk temasınızı önleyecektir.

- Sauna bir ter banyosudur. İyice terleyinceye kadar bekleyin. Genelde 8- 12 dak. yetecektir. Süre kişiden kişiye değişebilir. Odanın sıcaklığını artırmak terlemeyi kolaylaştırmaz, aksine zorlaştırır. Çok sıcak bir hava olursa ter daha yüzeye çıkmadan kuruyacaktır. 80-90 derece yeterlidir. Maksimum 100 derece olmalıdır.

- Sauna banyonuz bittikten sonra giyinmek için acele etmeyin. Terlemeniz tamamen durmadan üzerinize bornoz bile almayın. Bu da terleme kadar önemli bir faktördür. Vücudunuzun dengesini kurması için ona zaman tanıyın.

- Banyonuzdan sonra alkollü veya gazlı içecekler içmeyin. Daha çok taze meyve sularını tercih edin.

- Kalori kaybettiniz.Sessiz bir ortamda dinlenin.